^Na górę strony

nag10c

Witold Daniłowicz

wd2a

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

Ciekawostki

XXIV Krajowy Zjazd PZŁ

Komisja Uchwał i Wniosków wypracowała kompromis pomiędzy oczekiwaniami Prezydium Zjazdu, dążącym do uchwalenia Statutu w dniu, w którym odbywał się Zjazd (bez pracy do wczesnych godzin rannych i bez ogłaszania przerwy), a oczekiwaniami dużej grupy delegatów, która domagała się poważnej dyskusji nad zgłoszonym przez NRŁ projektem i poprawkami zgłoszonymi przez delegatów do Komisji. Kompromis ten przedstawił delegatom przewodniczący Komisji. Jego istotę stanowiły paragrafy 7 do 9 projektu uchwały. Na nagraniu można ich wysłuchać od minuty 3:21. W ramach kompromisu, pod głosowanie miała być poddana cała uchwała, a więc zarówno zatwierdzenie Statutu jak i dalsze kroki. Niestety, Prezydium Zjazdu nie dotrzymało dżentelmeńskiej umowy i, wprowadzając w błąd delegatów, uchwaliło Statut, a następnie istotnie zmienioną uchwałę na temat dalszego postępowania.

Poniżej zamieszczam linki do nagrań pokazujących dyskusję na Zjeździe, głosowanie nad Statutem i walkę o treść uchwały zjazdowej.

> XXIV Krajowy Zjazd PZŁ cz. 1

> XXIV Krajowy Zjazd PZŁ cz. 2

Link do nagrania z Dziennika Łowieckiego:

Dyskusja i głosowania na Zjeżdzie

 

Copyright © 2024. Witold Daniłowicz - Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                  Wykonanie strony - Andrzej Otrębski