^Na górę strony

nag10c

Witold Daniłowicz

wd2a

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

Ciekawostki

Akcenty myśliwskie w Neapolu

Wiosna to dobry czas na zwiedzanie. Tym razem wybrałem się z żoną i synem do Neapolu. Oczywiście nie mogło obejść się bez akcentów myśliwskich uwidocznionych na poniższych zdjęciach. Pierwsze przedstawia Karola III (1716 – 1788), króla Neapolu (jako Karol VII) i Sycylii (jako Karol IV) w latach 1735–1759, króla Hiszpanii w latach 1759–1788 z dynastii Burbonów. Na drugim widzimy jego skromny pałac myśliwski.

Dwa kolejne zdjęcia pochodzą z ruin Pompejów, rzymskiego miasta położonego obok Neapolu, zniszczonego przez wybuch wulkanu w 79 r. naszej ery. Nieliczne freski i mozaiki, które możemy dzisiaj oglądać zostały ujawnione po usunięciu lawy, która zalała miasto. Nic zatem dziwnego, że ich stan nie jest najlepszy. Pierwszy fresk przestawia daniela pijącego wodę a drugi myśliwego z łukiem. Oba były elementem dekoracji w domu zamożnego Rzymianina.

Copyright © 2024. Witold Daniłowicz - Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                  Wykonanie strony - Andrzej Otrębski