^Na górę strony

nag10c

Witold Daniłowicz

wd2a

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

Ciekawostki

Dzieci i polowania – obrazek z 1963 r.

Tekst pod zdjęciem identyfikuje myśliwego jako pana Wayne Rozella, który przez szereg lat pracował jako kierowca autobusu szkolnego w okręgu szkolnym Chadwick R-1 (zapewne chodzi o miasto Chadwick w stanie Missouri). Wayne dowoził do szkoły dzieci mieszkające poza miastem. Każdego ranka zza kierownicy oglądał jelenie. Pewnego dnia, jadąc na trasę, strzelił łanię, wypatroszył ją i przywiązał na masce swojego autobusu. Następnie zebrał dzieci i zawiózł do szkoły. Autor podaje, że dzieci były podekscytowane faktem, że ich ulubionemu kierowcy udało się pozyskać jelenia.

Wyobraźmy sobie taką sytuację dzisiaj. Autobus z dziećmi zajeżdża pod szkołę z martwym jeleniem na masce!!! Rozhisteryzowane matki (a zapewne niektórzy ojcowie też) przerażone, że ich pociechy widziały martwe zwierzę, grożą procesami sądowymi. Kierowca wylatuje z pracy w trybie dyscyplinarnym. Skandal na cały kraj!

Copyright © 2024. Witold Daniłowicz - Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                  Wykonanie strony - Andrzej Otrębski