^Na górę strony

nag10c

Witold Daniłowicz

wd2a

Prawa autorskie

Wszelkie elementy serwisu (teksty, zdjęcia, filmy, grafika) podlegają przepisom ustawy z 4.02.1994. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie bez pisemnej zgody jest zabronione.

Ciekawostki

Jak powiększać szeregi myśliwych?

Ostatnio natknąłem się na artykuł o łowiectwie na pierwszej stronie prestiżowego amerykańskiego dziennika Wall Street Journal (10.01.2019). Autorzy, C. McWhirter i Z. Elinson zauważają tendencję spadkową, jeśli chodzi o liczbę myśliwych w Stanach Zjednoczonych – liczba polujących Amerykanów jest o 18% niższa niż 10 lat temu. Dlatego pojawiają się różne inicjatywy, które mają na celu przyciągnąć nowych adeptów łowiectwa. Jedną z nich jest właśnie opisany w artykule program Field to Fork, co wolnym tłumaczeniu oznacza „z pola na widelec”. Celem programu, realizowanego przez jedną z organizacji łowieckich, jest przyciągniecie do łowiectwa zupełnie nowej grupy ludzi, tzw. hipsterów. Ponieważ ich konik to zdrowa żywność, autorzy programu proponują im zainteresowanie się myślistwem i pozyskiwanie samodzielnie najzdrowszego mięsa, do tego wiadomego pochodzenia. Kandydaci na myśliwych spośród tej grupy są wyszukiwani na rynkach i targach sprzedających zdrową żywność. Ci, którzy dali się namówić i wciągnęli się do łowiectwa podkreślają w swoich wypowiedziach, że dla kogoś, kto nie zna żadnego myśliwego wejście w to środowisko nie jest wcale takie proste. Ten sam problem, jak podejrzewam występuje i w Polsce. Dlatego jestem ciekaw, kiedy PZŁ zacznie się na poważnie zastanawiać nad nowatorskimi sposobami popularyzacji łowiectwa, bo samo opowiadanie o dokarmianiu zwierzyny chyba już nie wystarcza.

Poniżej link do programu telewizyjnego na ten sam temat wyemitowanego przez Fox New.

 

> hunters-turn-to-hipsters-to-help-boost-sports-declining-numbers

Copyright © 2024. Witold Daniłowicz - Wszelkie prawa zastrzeżone                                                                  Wykonanie strony - Andrzej Otrębski